До дня пам'яті жертв Голодомору
Особливе місце в історії ХХ ст. посідає Голодомор 1932-1933 рр. Тоталітарна система вирішила підкорити та втихомирити український народ, зламати його волю та силу духу. Для того , щоб народ не міг виступити проти влади вони вирішили зробити штучний голод. Виступивши проти українських хліборобів штучним голодом -це був відкритий терористичний акт сталінської системи. Внаслідок чого зникли цілі покоління хліборобського населення. Зникли заможні селяни та трудолюбиві люди, які не хотіли підкоритися владі. Українці хотіли були господарями на своїй землі , віддаючи всі свої сили праці.
З квітня 1932 по листопад 1933 року пройшов страшний Голодомор по Україні. Він охопив Київську, Дніпропетровську, Черкаську, Житомирську, Полтавську, Одеську, Чернігівську, Вінницьку області . Влада не жаліла ні дітей, ні жінок, які просили їсти і помирали на вулицях надіючись на милість. Щодоби страшною, мученицькою смертю помирало 28 тисяч осіб, щогодини- 1168, щохвилини 20. Тоталітарний режим всіляко приховував наслідки свого злочину, планувалося знищити частину української нації. Було заборонено записувати реальну кількість смертей. Режим все робив, щоб приховати реальні цифри загиблих людей ( більше 10млн.) все було повито таємницею.
Коли Україна стала незалежною почалися розкриватися всі злочини сталінського режиму. Світ жахнувся від вчинених злочинів системи.
У 2006 році офіційно Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Голодомор визнали геноцидом проти українців 23 країни світу.
Ми повинні пам’ятати і шанувати ті невинні душі, які загинули від рук катів не тільки в цей день, а щодня. Віддавати їм шану та повагу і розповідати своїм дітям про те, як українці виборювати своє право бути вільними та незалежними.
В Юрковецькому ліцеї були проведені такі заходи:
Ø Виставку до «Дня пам’яті жертв Голодомору» провела бібліотекар Кравчук Л.В.
Ø Відео –уроки « Запали свічку пам’яті» для 5-11 класів провела вчитель історії Вакуленко С.А.
Ø Короткометражний фільм « Червоне намисто» для 8-11 класів провела вчитель історії Вакуленко С.А.
Ø Виховна година « Згадаємо, пам’ятаємо, не забудемо..» проведена в 10 класі класним керівником Дяченко С.Г.
Ø Флешмоб – реквієм « Засвіти свічку пам’яті» на знак вшанування пам’яті жертв Голодоморів провела Купець С.Ю.
Ø Перегляд віртуально інформаційної пам’ятки « Запали свічку пам’яті» проведена в 4 класі під керівництвом Купець О.В.